Hardal sosu nasıl yapılır?

Lezzetli hardal sosunu siz de evinizde yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise aşağıdaki tarifi uygulayın ve yemeklerinize katın.

Ev yapımı hardal sosu dışarıda satılan soslardan biraz daha keskin, acı ve daha lezzetli bir tada sahiptir. Ketçap ve mayonezle birlikte muhteşem bir uyum içindedir. Çok kısa sürede bu sosu hazırlayabilir kızartmaların ve et yemeklerinin yanında afiyetle tüketebilirsiniz.

Hardal sosunu hazırlamadan önce size tavsiyemiz az az sadece tüketeceğiniz kadarını yapmaktır. Zaten yapımı çok basit olan bu sos her seferinde taze olarak tüketildiğinde daha lezzetli olacaktır.

Malzemeler:

50 gram hardal tozu

1 çay bardağı ılık su

3 çorba kaşığı limon suyu

3 çorba kaşığı zeytinyağı

Hardal Sosu Nasıl Yapılır?

İlk olarak aktardan aldığınız hardal tozunu cam bir kaseye alın. İçerisine 1 çay bardağı ılık suyun yarısını ilave edin ve iyice çırpın. Kıvamını iyi ayarlamak için suyun ilk olarak yarısını koymalısınız. Sonra geri kalanın da koyun ve tekrar iyice karıştırın.

Ardından limon suyu ve zeytinyağını da ilave edin ve karıştırın.

Hardal sosunuzun kıvamı bozadan biraz daha kalın bıçakla kolay alınacak bir kıvamda olmalıdır. Eğer daha akıcı bir kıvam istiyorsanız biraz daha ılık su ilave edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir